Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.

Chrystus Zmartwychstał, Alleluja!
Życzymy aby Zmartwychwstanie Chrystusa napełniło pokojem i wiarą, przyniosło odrodzenie ducha oraz siłę do pokonywania trudności i pozwoliło z ufnością patrzeć w przyszłość.

1. Dziś po rezurekcji Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

2. W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.30 i 18.00. Taca przeznaczona jest na KUL.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez oktawę. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w tygodniu będzie odprawiana po Mszy św. wieczornej.

4. W niedzielę za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ono Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszki przy kościele przeznaczone będą na Caritas Archidiecezji Białostockiej. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną.

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Słowa wdzięczności składamy ks. Rafałowi i wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu ołtarza wystawienia tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy również wszystkim kapłanom, ministrantom, alumnowi Łukaszowi, p. organiście, chórowi, scholi, wspólnotom i grupom modlitewnym, oraz wszystkim parafianom za udział w Świętym Triduum Paschalnym, za modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Państwu Marcińczykom za przygotowanie i ustawienie kompozycji kwiatowych. Dziękujemy harcerzom za pełnienie wart przy Grobie Pańskim.

7. Serdecznie dziękujemy wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca i Rożom Matek modlących się za swoje dzieci za sprzątnięcie kościoła. Dziękujemy również parafianom którzy odkurzyli ołtarz główny. W najbliższą sobotę zapraszamy Odnowę w Duchu Św.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Rycerza Niepokalanej i Dróg Miłosierdzia.